

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 3.3 V to 15 V |
| Max Supply Voltage | 16 V |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Topology | Flyback |
| Output Power | 2.2 W |
Stock: 2455
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26544
Ext.Price$0.26544
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26544 | $0.26544 |
| 10 | $0.20544 | $2.05440 |
| 50 | $0.17467 | $8.73350 |
| 100 | $0.14851 | $14.85100 |
| 500 | $0.13027 | $65.13500 |
| 1000 | $0.12125 | $121.25000 |
